Start vijf nieuwe BoodschappenPlusBussen!
27-07-2010 - Het Ouderenfonds timmert hard aan de weg met de BoodschappenPlusBus. Eind augustus gaan er maar liefst vijf nieuwe BoodschappenPlusBussen rijden. In Elst, Groningen, Bolsward, Menterwolde en Horst kunnen honderden ouderen die moeilijk zelf de deur uitkunnen, eindelijk weer boodschappen doen of een uistapje maken.
Projectleider Wim Lambers vertelt:" Het is geen toeval dat vier van de vijf bussen die nu starten, buiten de Randstad rijden. We merken dat er vooral daar veel behoefte is aan de BoodschappenPlusBus. Er is weinig openbaar vervoer en de supermarkt is vaak verder weg waardoor een dienst als de BoodschappenPlusBus hard nodig is."
Veel ouderen komen door een gebrek aan mobiliteit de deur niet meer uit en verliezen daardoor hun zelfstandigheid.” Met de BoodschappenPlusBus kunnen ouderen gezamenlijk en onder begeleiding van vrijwilligers boodschappen doen en uitjes maken. Hierdoor worden zij weer zelfredzaam en komen zij weer in contact met anderen.
Met de BoodschappenPlusBus gaan veel zelfstandig wonende ouderen mee, het samen boodschappen doen of een uitstapje maken vermindert eenzaamheid en kan helpen sociaal isolement tegen te gaan. Ook in zorgcentra is er behoefte aan de BoodschappenPlusBus. De ouderen in een zorgcentrum hebben vaker lichamelijke beperkingen en komen niet verder dan de tuin. Ze zien vaak alleen het kleine kringetje van mensen in het zorgcentrum zelf. Er opuit met de BoodschappenPlusBus met bijvoorbeeld andere ouderen uit de buurt, zorgt dat ze nieuwe sociale contacten opdoen en hun wereld vergroot wordt. Dit is erg belangrijk voor het zelfvertrouwen en eigenwaarde van de ouderen en zorgt voor een verbetering van de kwaliteit van leven.
Er rijden BoodschappenPlusBussen in zo`n 55 gemeenten in Nederland.
Klik hier voor meer informatie over de BoodschappenPlusBus of voor het zelf opstarten van een BoodschappenPlusBus.






