In uw eentje uit eten; waarom wel of waarom niet?
26-11-2011 - Vijf studenten van de Hoge Hotelschool Maastricht onderzoeken in opdracht van Koninklijke Horeca Nederland hoe ''in je eentje uit eten'' aantrekkelijker gemaakt kan worden. Zij richten zich hierbij op de doelgroep senioren van 50 tot 75 jaar, met als doel hun wensen en behoeften in kaart te brengen en Koninklijke Horeca Nederland hierover te informeren.
De aanname van de hotelschool is dat de Nederlandse horeca onvoldoende gastvrij is voor mensen die alleen eten. Er zijn steeds meer alleenstaande ouderen dus ook het Ouderenfonds vindt het belangrijk dat zij zich welkom voelen bij een restaurant en de drempel zo laag mogelijk is om ook eens alleen te gaan eten.
Het onderzoek
Restaurants blijven, wat betreft marketing, menukaart, inrichting, entertainment en gastheerschap achter bij de trend van steeds meer eenpersoonshuishoudens. Ze zijn overwegend ingesteld op diners vanaf twee personen. De hotelschool onderzoekt hoe alleen uit eten in de Nederlandse horeca populair gemaakt kan worden. Wat zijn de motieven waarom mensen níet alleen uit eten gaan en wat kan de horeca doen om alleen uit eten wél aantrekkelijk te maken? Daarom hebben zij een enquête opgesteld die onder de doelgroep wordt afgenomen. De enquête is bedoeld ter ondersteuning van het onderzoek en dient geen enkel commercieel doeleinde. Ze zouden het zeer op prijs stellen als u hen wilt helpen met hun onderzoek. De studenten presenteren de resultaten van het onderzoek in het voorjaar van 2012.
Wilt u uw mening delen, vul dan de enquête in door hier te klikken.






