Eenzaamheid in december: 200.000 ouderen alleen met kerst
Bij Van der Valk hotel De Witte Bergen in Eemnes wordt op donderdag 18 december de avond extra bijzonder door een aantal leden van ons Comité van Aanbeveling* die als gastheren en gastvrouwen optreden. Zij zullen hoogstpersoonlijk aan de ouderen het diner uitserveren en aanschuiven voor een gezellig gesprek. De 75 gasten worden deze avond volledig in de watten gelegd met heerlijk eten, goed gezelschap en entertainment.
De jaarlijkse kerstdiners is een van de vele activiteiten die het Nationaal Ouderenfonds organiseert om de eenzaamheid onder ouderen tegen te gaan. Meer dan 200.000 ouderen zijn extreem eenzaam en hebben slechts één keer in de vier weken een sociaal contact. De Kerstdiners betekenen voor deze ouderen dan ook meer dan velen zich kunnen voorstellen. Tijdens de diners kunnen ze op een leuke en ongedwongen manier contact leggen met andere ouderen uit hun buurt. Hieruit ontstaan vaak structurele contacten, waardoor ze ook de rest van het jaar minder eenzaam zijn. Voor deze ouderen zal het een avond worden om nooit te vergeten. Ouderen die in aanmerking komen voor de kerstdiners worden o.a. gevonden via lokale instellingen als de BoodschappenPlusBus, de Thuiszorg, Stichting Welzijn Ouderen, kerken, het Rode Kruis en de Zonnebloem.
De diners worden lokaal georganiseerd door een groot aantal vrijwilligers. Van der Valk Hotels & Restaurants is hoofdsponsor van de diners. Een andere grote sponsor is Shell Cares, het Social Investment programma van Shell. Niet alleen met een donatie maar ook met vrijwilligers die bij verschillende locaties helpen met bedienen, levert Shell een belangrijke bijdrage. In veel plaatsen verzorgen leden van serviceclub de Lions het vervoer. Ook is er vaak voor entertainment gezorgd.
De Sponsor Bingo Loterij is met vrijwilligers aanwezig op twee locaties om de ouderen een leuke avond te bezorgen. Ook in 2008 levert Innocent Drinks een belangrijke bijdrage met de actie Superoma met de verkoop van smoothies met kleine zelfgebreide mutsjes waarvan 0,50 euro naar de Kerstdiners van Het Nationaal Ouderenfonds gaat. Het resterende deel komt van giften van bedrijven en particulieren.
* Feel So Young Ambassador club, Comité van Aanbeveling bestaat uit: Nout Wellink, Alexander Rinnooy Kan, Jaap Rost Onnes, Janneke Brinkman-Salentijn, Wim Kok, Jaap Blokker, Erica Terpstra, Mies Bouwman, Hans Liberg






