Wat doen we
Het lijkt onvoorstelbaar in Nederland, maar steeds meer ouderen hebben het erg moeilijk. De feiten liegen er niet om. Er zijn in ons land 200.000 ouderen extreem eenzaam, zij hebben slechts één keer (of zelfs minder) in de vier weken een sociaal contact. Veel ouderen voelen zich onveilig op straat. Zo`n 14% van de ouderen wordt jaarlijks slachtoffer van criminaliteit. Daarnaast leven 230.000 ouderen onder de armoedegrens.
Het belangrijkste doel voor het Ouderenfonds is het tegengaan van eenzaamheid. Wij helpen jaarlijks tienduizenden ouderen met structurele diensten en activiteiten zodat ze zichzelf weer kunnen redden en nieuwe sociale contacten worden opgedaan.
Enkele voorbeelden
BoodschappenPlusBus: Geeft ouderen de mogelijkheid om onder begeleiding weer zelf op pad te gaan voor hun boodschappen of gewoon een gezellig dagje weg!
Ouderentelefoon: (0900-6080100) Deze telefonische hulpdienst is dag en nacht bereikbaar voor advies of een luisterend oor.
Kerstacties: In de koude decembermaand voelen veel ouderen zich extra eenzaam. Voor hen organiseert het Ouderenfonds jaarlijks verschillende activiteiten.
Via het hoofdmenu navigeert u direct naar alle diensten en activiteiten van het Nationaal Ouderenfonds.






